Ознака: кина

По масовните протести, Кина ги ублажува строгите анти-ковид мерки

Во Шангај денеска избувнаа протести поради мерките за спречување на Ковид-19

Здравство 3 недели ago

Кинеските градови денеска соопштија рекорден број заразени со Ковид-19

Здравство 1 месец ago

Кина започна со користење на првата вакцина против коронавирус која се вдишува

Здравство 3 месеци ago

Град во Кина со повеќе од 15 милиони жители е ставен во карантин поради строгите мерки на државата

Здравство 5 месеци ago

1,7 милиони жители во Кина ќе бидат ставени во карантин поради коронавирусот

Здравство 7 месеци ago

Во Кина 4-годишно момче е заразено со птичји грип

Здравство 9 месеци ago

Кина затвори преку ноќ индустриски град со 9 милиони жители поради коронавирусот

Здравство 9 месеци ago

Кина денеска нареди затворање на 9 милионски град поради зголемување на бројот на заболени од Ковид-19

Здравство 9 месеци ago

Кинеските власти пријавија досега највисока бројка на новозаразени со коронавирус