Ознака: ковид-19

Епидемиолошката состојба со Ковид-19 во земјава е стабилна

Клиничката болница „Жан Митрев“ со соопштение се огласи за досегашните обвинувања

Здравство 8 месеци ago

Северна Кореја петти ден по ред објавува повеќе од 200 илјади новозаразени лица

Здравство 10 месеци ago

Соседните земји ги олеснуваат мерките воведени поради пандемијата со Ковид-19

Здравство 1 година ago

Ковид центарот на Клиниката за Кожни болести од денеска е ставен во функција

Здравство 1 година ago

Владата ја усвои потребата од набавка на 500 илјади дози мРНА вакцини од компанијата Фајзер

Здравство 1 година ago

Од денеска во Грција стапуваат на сила нови мерки кои ќе важат и за грците и за туристите

Здравство 1 година ago

Комисија од американски здравствени советници го поддржа лекот Молнупиравир

Здравство 1 година ago

МЗ: Од денеска за влез во објекти потребен е сертификат со примени две дози вакцина против Ковид-19

Здравство 1 година ago

Со една доза вакцина против Ковид-19 вакцинирани се 46,9% од населението над 18 години