Ознака: кучиња

Кучињата скитници напаѓаат низ Скопје, градските власти спијат

Град Скопје купи возило за заловување на бездомни кучиња, откако „ги реши“ проблемите на граѓаните

Здравство 5 години ago

Прилепските власти ќе ги еутаназираат кучињата заболени од лајшманиоза!

Здравство 5 години ago

Град Скопје молчи додека кучињата скитници напаѓаат во Скопје – каснато младо момче

Здравство 5 години ago

Срамота: Австралиец каснат од куче скитник на плоштадот „Македонија“

Здравство 5 години ago

Нападите продолжуваат: Уште двајца скопјани викендот биле искасани од кучиња- скитници

Животен стил 5 години ago

Ветеринар од пеколот, шверцувал дрога во стомаците на кученца!

Социјала 5 години ago

Во Тетово: Контејнерите и сметот на 20 метри од градинката „Младост“, закана за здравјето на децата.

Здравство 5 години ago

Хаос по скопските улици – Кучиња скитници вчера искасале тројца скопјани!