Ознака: лимон

Победете ја настинката и сувата кашлица со овие народни лекови

Ако сакате да го спречите формирањето на камења во бубрезите подгответе го овој стар рецепт со лимон

Животен стил 3 години ago

Сокот од лимон и магдонос топи дури 3кг за само 5 дена

Мое здравје 5 години ago

Збогум на лошиот здив и непријатниот мирис на потта!

Мое здравје 5 години ago

Наместо утринското кафе, вода со лимон. Погледнете зошто?

Мое здравје 5 години ago

Комбинацијата од лук и лимон го зајакнува имунитетот и срцето

Мое здравје 5 години ago

Сок кој доколку го пие било која девојка 6 дена на празен желудник, нејзиниот стомак ќе ја остави без зборови! Ќе и раскине

Мое здравје 5 години ago

Лимонот е второ име за здравје, помага и се користи долго

Мое здравје 5 години ago

Најјакиот природен лек: помага да памтите, топи маснотии, ги подобрува видот и слухот

Мое здравје 5 години ago

Чисти крв и намалува холестерол – напиток кој е подобар од секој лек во аптека