Ознака: несакани ефекти

На „Мој Термин“ ќе можат да се пријавуваат несакани ефекти од вакцинација

EMA: Обилниот менструален циклус да се додаде на листата на несакани ефекти од вакцините „Модерна“ и „Фајзер“

Здравство 12 месеци ago

ИЈЗ: Вакцинацијата против Ковид-19 се препорачува за трудници

Здравство 2 години ago

Вакцината АстраЗенека е безбедна, ретки се пациентите кои појавуваат згрутчување на крвта

Мое здравје 2 години ago

Терапијата со конвалесцента плазма се уште се смета за експериментална, велат од СЗО