Ознака: нов бран

Хрвтска се соочува со нов бран на позаразни подваријанти на коронавирусот

Филипче: Бројот на заразени и хоспитализирано нагло расте, можен е критичен период

Здравство 1 година ago

СЗО: Бројот на случаи со ковид-19 се зголемил за 10%, можен е нов бран на вирусот