Ознака: штип

Штип е град со најголема стапка на заболени во однос на бројот на жители

Штип и денеска е втора општина по бројот на новозаразени, не се очекува подобрување на состојбата

Социјала 3 години ago

За време на претстојниот карантин текстилните и кожарските фабрики во Штип нема да работат

Здравство 4 години ago

Новиот случај на заболен со коронавирусот од Штип е таксист

Здравство 5 години ago

Вистината за смртта на родилката од Штип останува мистерија – летните одмори причина за одлагањето

Социјала 5 години ago

Двегодишно дете кое престојувало во градинка во Штип имало модрици по целото тело – Полицијата истражува кој го тепал?

Здравство 5 години ago

Филипче лично им ветил на семејството на почината родилка од Свети Николе дека наредната недела ќе ги добијат резултатите од обдукцијата

Здравство 5 години ago

Дури за една година ќе биде готова новата болница во Штип, Филипче го помести рокот до септември 2019

Здравство 5 години ago

Штипската болница кубури со кадар, бараат 100 вработувања!

Здравство 5 години ago

Измамник од Штип барал пари за лекување на дете – Од мајката земал над 5000 евра