Ознака: соопштение до јавноста

ВМРО-ДПМНЕ: За модуларната болница во Тетово беше виновен кабелот, а за скандалот со Онкологија ќе биде виновна епруветата

ВМРО-ДПМНЕ: 20 милиони евра се пеналите поради раскинување на договорот за изградбата на новиот Клинички центар

Здравство 8 месеци ago

Националниот систем за електронска евиденција „Мој термин“ функционира непречено

Здравство 1 година ago

Клиничката болница „Жан Митрев“ со соопштение се огласи за досегашните обвинувања

Здравство 1 година ago

Клиниката „Жан Митрев“ деновиве ја доставува бараната документација до инспекциските служби

Здравство 2 години ago

Др.Зафировски: Филипче да направи мапа на болници кои ќе лечат Ковид болни да не се доведеме во ситуација целиот систем да лечи само болни од корона

Здравство 2 години ago

ВМРО-ДПМНЕ: Потребни се итни мерки за спречување на делта сојот во Македонија, доста е од празните флоскули на Филипче

Социјала 2 години ago

ВМРО-ДПМНЕ: Поскапување на цената на дизелот за 4 денари, удар на Заев за најсиромашните

Здравство 2 години ago

ВМРО-ДПМНЕ: Разликата во клиничкиот во Србија и оној на Заев и Филипче е во 400 милиони евра кои тие ќе ги стават во џеб

Здравство 2 години ago

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче потфрли и со вакциналниот процес, ги заборави хронично болните