Ознака: студен бран

УХМР најавува снег на планините и повремени врнежи од дожд

Доаѓа студен бран и минусни температури, ќе провејува и снег, детали

Животен стил 5 години ago

Најнова прогноза: Извадете ги јакните, доаѓа големо заладување!

Животен стил 5 години ago

Северен ветер и пониски температури со дожд во среда и четврток