Ознака: температура

Денес не очекува сончево и топло време со мала облачност

Во тетовско Теарце, Рота вирусот во замав, за три дена стотици заразени

Невремето се враќа: УХМР со прогноза за пообилни врнежи на местата каде пред неколку дена дождот и ветерот направија хаос

Животен стил 4 години ago

Уживавте во сонцето до сега, следува повторно температурен шок!

Здравство 5 години ago

Температурните шокови причина за лошо расположение и силна мигрена – Во Брза Помош зголемен бројот на повици!

Здравство 5 години ago

Драстични температурни разлики, граѓаните се жалат на вртоглавици и болки во коските

Животен стил 5 години ago

Што кажуваат ладните раце за здравјето?

Мое здравје 5 години ago

Клима уредот може да биде и отров и лек – Која температура е најидеална!

Мое здравје 5 години ago

Не смеете да пиете чај додека е врел!

Мое здравје 5 години ago

Драстичните промени на температурата го зголемуваат ризикот од срцев удар