Ознака: ухмр

Сонце, облаци и северен ветер, какво време не очекува денес?

Утрово сонце, а попладне облаци и дожд

Животен стил 8 месеци ago

Времето утре нестабилно, а во сабота температурите во пораст

Животен стил 9 месеци ago

Утре ќе биде активна жолта фаза, а од задутре ќе преовладува облачно и нестабилно време

Животен стил 9 месеци ago

До крајот на денот не очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Животен стил 10 месеци ago

Утре попладне не очекува дожд со силни електрични празнења

Здравство 11 месеци ago

Се менува одлуката на Владата во врска со ослободувањата од работа поради топлото време

Животен стил 11 месеци ago

Топлиот бран ќе се задржи до среда

Здравство 11 месеци ago

Согласно метео-алармот на УХМР, Владата донесе препораки за актуелниот топлотен бран

Животен стил 1 година ago

Викендов не очекува променливо време со пороен дожд