Ознака: вакцина

Еве зошто вакцината на Астра Зенека предизвикува згрутчувања на крвта

Шпанија го одобри првото клиничко испитување на сопствена вакцина против Ковид-19

Здравство 1 година ago

Вакцината Фајзер е ефикасна во превенцијата на делта сојот на Ковид-19

Здравство 1 година ago

Фајзер ќе ја тестира својата вакцина против ковид-19 на деца под 12 години

Здравство 1 година ago

Вакцината „Спутник В“ започнува со производство во Србија

Мое здравје 1 година ago

Дали знаете зошто се појавува болка на местото каде сте вакцинирани?

Здравство 1 година ago

Филипче: Сите 24 илјади дози од вакцината ‘Астра Зенека’ веќе се дадени на повозрасните граѓани

Здравство 2 години ago

Кина и Русија ја започнаа третата фаза на клинички испитувања на вакцина против Ковид-19

Животен стил 4 години ago

Лето: Задолжително вакцинирање пред посета на овие дестинации

Животен стил 4 години ago

Епидемии во најпознатите места за летување, еве како да се заштитиме