Ознака: вакцини

Јапонија го откажа купувањето на 40 милиони дози вакцини од компанијата Астра Зенека

Рокот на повеќе од 10 милиони вакцини во Германија истекува до крајот на јуни

Здравство 4 месеци ago

Соседните земји ги олеснуваат мерките воведени поради пандемијата со Ковид-19

Здравство 5 месеци ago

Др.Пановски: За жал имаме случаи каде и со две дози вакцина луѓето не напуштаат од овој свет

Здравство 5 месеци ago

ОН: Епидемијата се уште не е завршена, 3 милијарди луѓе ја чекаат својата прва вакцина

Здравство 5 месеци ago

СЗО соопшти дека силно го подржува итниот и широк пристап до бустер доза против Ковид-19

Здравство 6 месеци ago

СЗО: Иако омикронот е побенигнен, половина милион луѓе починаа откако е откриен

Здравство 6 месеци ago

Др.Пановски: Вакцините на почетокот имаа ефикасност од 90%, но со појавата на омикронот ефикасноста опаѓа

Здравство 7 месеци ago

Израел денеска регистрираше нов најголем број на заразени со Ковид-19

Здравство 8 месеци ago

Голем број германски покраини се соочуваат со построги антиковид мерки поради ширењето на Омикрон