Ознака: време

Стабилизација на времето се очекува од понеделник, а денеска повторно дожд

Времето утре нестабилно, а во сабота температурите во пораст

Животен стил 6 месеци ago

Утре ќе биде активна жолта фаза, а од задутре ќе преовладува облачно и нестабилно време

Животен стил 7 месеци ago

До крајот на денот не очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Животен стил 8 месеци ago

Утре попладне не очекува дожд со силни електрични празнења

Животен стил 11 месеци ago

Викендов не очекува променливо време со пороен дожд

Животен стил 11 месеци ago

По сонце доаѓа дожд, во четврток промена на времето

Животен стил 12 месеци ago

Утре не очекува облачно и значително посвежо време

Животен стил 12 месеци ago

Времето утре ќе биде потопло, а в четврток не очекува пороен дожд

Животен стил 1 година ago

До крајот на неделева не очекува променливо облачно време со магла и дожд