Утринава почина уште еден од повредените во трагедијата со плинската боца што пред две недели се случи во кумановското село Романовце.

Со тоа вкупниот број на загинати достигна седум лица.

Станува збор за аџи Елјаса Алими, член на семејството каде што се случи експлозијата.

Извор: АЛСАТ