ОВЕН

Можно е во претходниот период да сте имале доста проблеми, но сега настапува фаза на олеснување. Полето флерт ви е добро поставено и може да очекувате дека ќе бидете задоволни. Внесувајте повеќе магнезиум.

БИК

Ве очекува прилика да ги покажете своите амбиции. Ќе успеете да ги остварите зацртаните цели. Очекувајте интересно познанство со личност која ќе го покаже својот интерес кон вас. Ќе ви годи масажа.

БЛИЗНАЦИ

Ако се занимавате со работа врзана за комуникации, можно е да успеете да постигнете значаен успех. Очекувајте интересна средба со личноста која ја познавате веќе некое време. Ќе ви годи прошетка.

РАК

Ве очекува поволен период за остварување на работен напредок. Судбината е на ваша страна ако се занимавате со приватна работа. Пред вас е одличен период за ново познанство. Добро здравје.

ЛАВ

Може да очекувате разрешување кога е во прашање вашето поле на работа. Ќе имате доста среќа на ова поле. Ве очекува интересно познанство во кое ќе уживате. Подготвени сте за љубовна авантура. Добро здравје.

ДЕВИЦА

Можно е да имате шанса да напредувате кога е во прашање ова поле. Ве очекуваат нови шанси и можности. Ве очекува флерт со личност која ќе ви покаже дека е подготвена за врска. Чувствителен мочен меур.

ВАГА

Се потпирате на своите соработници и подготвени сте да покажете иницијатива за почнување на нови проекти. Саканата личност покажува дека е подготвена вашата врска да напредува. Добро се чувствувате, немате проблеми.

ШКОРПИЈА

Имате некои важни работни договори во план. Може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета. Очекувајте добар однос со личноста која ви значи. Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Ќе немате премногу работа и обврски во текот на денот. Ќе имате шанса малку да се одморите. Може да се надевате на средба со вашата симпатија. Наскоро би можело да дојде до почеток на врска. Минлива аритмија.

ЈАРЕЦ

Нови случувања ве очекуваат, ви се пружа шанса на работното поле да направите големи промени. Односот со саканата личност напредува, и се повеќе сте искрени еден кон друг. Водете сметка околу стомакот.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата со вашите блиски соработници станува отежната, постојат проблеми кои би можеле да ве опкружат. Не ви е лесно да бидете сосема отворени по прашањето на своите емоции кон партнерот. Избегнувајте цигари.

РИБИ

Ве очекуваат убави вести кои ќе ви ја разбудат надежта за подобра иднина. Отворено покажувате дека сте подготовени со саканата личноста да работите вашиот однос да напредува. Водете сметка околу внесот на шеќери.