Ако сакате вашите органи за варење нормално да функционираат и притоа да се ослободите од лошиот здив и непријатниот мирис на потта, консумирајте го овој природен напиток.

Брзо ќе забележите многу позитивни ефекти, кога станува збор за подобрување на вашето општо здравје.

Потребни состојки:

– 2 јаболки

– листови нане

– 1 мало парче ѓумбир

– неколку свежи гранчиња магдонос

– сок од еден лимон

Постапка за подготовка:

Измијте ги сите состојки и ставете ги во блендер. Добро измешајте и консумирајте го добиениот напиток наутро на празен стомак.