Категорија: Здравство

За една седмица со Ковид-19 се заразиле нови 179 лица, а починале 7 лица

Денес е светски ден на предвремено родени бебиња

Здравство 2 недели ago

ЕК: Голем број граѓани во ЕУ веруваат дека антибиотиците убиваат вируси

Здравство 2 недели ago

Синдикатот на Клинички центар најави масовен протест во среда

Здравство 2 недели ago

Кинеските градови денеска соопштија рекорден број заразени со Ковид-19

Здравство 2 недели ago

Германскиот министер за здравство предупреди на опасноста од зголемување на случаите со Ковид-19

Здравство 2 недели ago

Европската комисија ја одобри седмата вакцина како бустер доза против Ковид-19

Здравство 4 недели ago

Две Универзитетски клиники денес добија нови директори

Здравство 4 недели ago

СЗО: Колера се шири во Либан

Здравство 4 недели ago

EMA: Обилниот менструален циклус да се додаде на листата на несакани ефекти од вакцините „Модерна“ и „Фајзер“