Категорија: Здравство

Светскиот ден на семејните лекари, 19 мај, денеска беше одбележан во Градскиот Парк

СЗО е загрижена поради можното ширење на мајмунските сипаници во текот на летото

Здравство 4 дена ago

Северна Кореја петти ден по ред објавува повеќе од 200 илјади новозаразени лица

Здравство 2 недели ago

Поради зголемен број на заразени со Ковид-19, Северна Кореја воведува карантин

Здравство 2 недели ago

Погледнете во колку градови низ Македонија нема ниту еден заболен од Ковид-19

Здравство 2 недели ago

МЗ: Регистрирани се 89 нови заболени и едно починато лице од Ковид-19

Здравство 2 недели ago

Скопје и Битола се градовите со најмногу активни случаи на Ковид-19 во земјава

Здравство 2 недели ago

Согласно податоците од ИЈЗ, регистрирани се нови 115 заболени од ковид-19 во Македонија

Здравство 3 недели ago

СЗО денеска соопшти дека пандемијата на коронавирусот усмртила речиси 15 милиони луѓе

Здравство 3 недели ago

Во 8 градови низ Македонија нема ниту еден заболен од Ковид-19, погледнете кои се тие