Ознака: болница

Хипомед донираше апарати и опрема во болници низ Македонија

Контрадикторна е власта за тоа дали дел од државните болници ќе добијат клуч на врата

Здравство 6 години ago

16 лица се затруле од сендвичи во Виница, петмина се во болница

Здравство 6 години ago

Немањето на кадар не го загрижува министерот, тој продолжува со изградбата на новата болница во Кичево!

Здравство 6 години ago

Кога не знаат нашите, донираат странци – Донација во апарати за прилепската болница

Здравство 6 години ago

Повеќе од една година не е во функција мамографот во штипската болница – Пациентите се шетаат по други градови или плаќаат приватно!

Здравство 6 години ago

Три родилки починаа за неполни два месеци, Филипче се уште чекал извештаи од комисиите!

Социјала 6 години ago

Кога на свадби се дозволува огнено оружје, работа имаат и лекарите!

Социјала 6 години ago

Трагедија во велешко – 10-годишно дете почина, три се повредени во несреќа со трактор!

Здравство 6 години ago

Црна статистика: Годинава починаа три мајки при пораѓање, министерството за здравство не реагира