Ознака: лекари

Се најавува нова ера во лекувањето на Алцхајмеровата болест

Три медицински сетри на ГАК се позитивни на Ковид-19, а двајца лекари се во самоизолација

Здравство 5 години ago

Дончев неспособноста на Фондот и МЗ ја префрлува на ЈЗУ

Здравство 6 години ago

Кој брутално го претепа 14 месечното бебе кое се уште е на Детска Хирургија?- И по 4 недели, МВР се врти во круг!

Социјала 6 години ago

Трагедија во велешко – 10-годишно дете почина, три се повредени во несреќа со трактор!

Здравство 6 години ago

Здравствен дом Скопје работи без кадар, директорот бара 200 вработувања, министерот вели ќе биде, но не знае кога

Здравство 6 години ago

Мехмедовиќ: Потребни се најмалку 200 вработувања во Здравствен дом Скопје – Фалат сестри, доктори, лаборанти!

Мое здравје 6 години ago

На какви здравствени проблеми укажува бојата на урината?

Здравство 6 години ago

Претепаното 14 месечно бебе може целосно да го изгуби видот – Дополнителни дијагностички процедури ќе покажат какви други последици ќе има!

Социјала 6 години ago

Скандал во детска градинка во Скопје, бебе изгризано, воспитувачките молчат, МТСП работеле на случајот!