Ознака: министерството во хаос

Таравари: незнам како уште Филипче е министер, дали Заев го гледа ова, до сега ваков скандал немало! Филипче треба под итно да се тргне од министерството за здравство!

Во Институтот за микробиологија се анализираат брисеви само од одредени ординации, што поради врски, што поради тоа што НЕМА РЕАГЕНСИ!