Ознака: починато двегодишно дете

Изворот на заразата не е утврден по смртта на двегодишното дете во Прилеп, Филипче сеуште без збор за случајот!

Пред 4 дена било сосема здраво: Двегодишно дете почина на Инфективна, семејството обвинува за лекарска грешка и најавува тужби