Ознака: референдум

Јанушев: Тоа што го има во договорот за мене лично како Игор Јанушев, Македонец, не е прифатливо

Владиката Агатангел повика на бојкот на референдумот

Социјала 6 години ago

Дали Заев пак излажа или како задолжителниот Референдум стана консултативен? Граѓаните не му веруваат на премиерот