Ознака: топло време

Денес не очекува сончево и топло време со мала облачност

Сончево и многу топло утре и во наредните неколку дена, вредноста на УВ-индексот 9

Неверојатни температури од рано наутро: Не излегувајте од дома без вода и шешир

Здравство 6 години ago

Драстични температурни разлики, граѓаните се жалат на вртоглавици и болки во коските