Ознака: викторија

Австралија се соочува со зголемен број на новозаразени со Ковид-19

Австралиските држави Викторија и Квинсленд пријавија најголем број нови заболени со Ковид-19

Здравство 3 години ago

Австралиската држава Викторија оди во еднонеделен карантин

Здравство 4 години ago

Австралија реши да ги затвори своите границите поради алармантната состојба со Ковид-19