Ознака: влада

УПОЗ: Со кратење на плати од вработените, ќе се покрива неспособноста на Владата

Согласно метео-алармот на УХМР, Владата донесе препораки за актуелниот топлотен бран

Здравство 6 месеци ago

Владата денеска ја разгледа и усвои информација на МЗ за преземените активности во врска со сторијата на ИРЛ

Здравство 10 месеци ago

Се укинува мерката за задолжителна изолација на лица кои имале блиски контакти со позитивни на Ковид-19

Социјала 11 месеци ago

ВМРО-ДПМНЕ: Антикризните мерки на оваа влада се само на хартија, АХВ ќе гради нова зграда веднаш

Социјала 1 година ago

Владата денеска прогласи кризна состојба поради нарушувања во снабдувањето со топлинска енергија

Здравство 1 година ago

Владата одлучи: 30 денари по пациент во насока на стимулација на интересот за вакцинација

Животен стил 1 година ago

Владата донесе одлука и за целосна забрана за организација на настани во затворен простор

Здравство 2 години ago

Филипче: Одлуката за олабавување на мерките не е воопшто политичка

Здравство 2 години ago

Лицата со ретки болести апелираат да бидат ставени во приоритетните групи за вакцинирање против ковид-19