Категорија: Здравство

Бразил се соочува со тројно позаразни мутации на коронавирусот

Заменик градоначалникот на Париз побара тринеделно затворање на градот

Здравство 1 недела ago

СЗО: Секој десетти пациент заразен со коронавирус има симптоми и три месеци по инфекцијата

Здравство 1 недела ago

Центарот за кардиоваскуларни заболувања од Охрид ги откажа сите термини, се примаат само најитните случаи

Здравство 1 недела ago

Ристески: Македонија е меѓу последните земји кои нарачале најмала доза вакцини, а кога ќе пристигнат останува да видиме

Здравство 1 недела ago

Ковид-19 биланс: 582 новозаболени, 13 починати и 2972 тестирања

Здравство 1 недела ago

Лекар од Словенија се зарази со Ковид-19 откако бил вакциниран со две дози против коронавирусот

Здравство 1 недела ago

Голем дел од здравствените работници во болницата „Св.Стефан“ во Охрид се заразени со британскиот сој на коронавирусот

Здравство 1 недела ago

Филипче: Британскиот сој на коронавирусот се шири, не е исклучена можноста за дополнителни мерки

Здравство 1 недела ago

Коронавирусот повторно е во полн ек, денеска се регистрирани нови 725 заболени и 13 починати