Секоја трета жена има проблеми со штитната жлезда и хормоните, па затоа денес ви претставуваме едно лесно и природно решение како на природен начин да се справите со оваа здравствена состојба.

Домашен лек за подобрување на штитната жлезда и за хормонски балансПотребни состојки
  • 1 кафена лажица сок од лимон
  • 1 кафена лажица изрендано индиско оревче
  • ¼ кафена лажица изрендан ѓумбир
  • 1 супена лажица сок од портокал
  • Половина кафена лажица цимет
  • 230 мл сок од боровинки
  • 2 чаши вода
Начин на подготовкаПоставете
 ја водата да се вари, а притоа во неа додадете го сокот од боровники, 
ѓумбирот, индиското оревче и циметот. Откако смесата ќе биде готова, 
отстранете ја од оганот и оставете ја да отстои 20 минути. Следно, 
додадете ги соковите од лимонот и портокалот. Испијте го изладениот 
напиток пред спиење.

Овој ефикасен напиток ќе ви помогне 
значително да ја подобрите функцијата на вашата штитна жлезда и притоа 
ќе ги балансира вашите хормони.