Овој лековит тоник им помогнал на многу луѓе да се излечат од бактериските, паразитните, габичните и вирусните инфекции.

Се состои од моќни и корисни состојки, а тајната на ефективноста на овој тоник е во комбинацијата на природните, свежи и висококвалитетни производи. Повеќето од нив со векови се користат поради нивните разни лековити својства.

Потребни состојки:

2 супени лажици куркума

¼ шолја изрендан ѓумбир

¼ шолја исецкан лук

¼ шолја исецкан кромид

2 лажици изрендан рен

500 мл јаболков оцет

Начин на подготовка:

Сите состојки измешајте ги убаво, освен јаболковиот оцет. Смесата ставете ја во тегла, а потоа посипете ја со јаболковиот оцет. Теглата затворете ја и оставете да ја отстои околу 2 недели. Потоа процедете добро.

Употреба:

Земајте по 1 лажица на ден од оваа смеса, на почетокот. Потоа зголемете ја дозада секој ден, додека стигнете до 1 шолја дневно. Кај сериозни болести и инфекции, земајте по 1 супена лажица, 5 пати на ден.