ОВЕН

Работа: За сите личности родени во овој знак кои се занимаваат со приватна работа, денешниот ден значи можност за остварување на некоја голема заработка.

Љубов: Подготвени сте за важни одлуки и сериозно планирате иднина на љубовното поле.

Здравје: Добро.

БИК

Работа: Сте дошле до презаситеност со истата секојдневност која не ви се допаѓа, а која сакате да ја напуштите.

Љубов: Очекувајте дека ќе запознаете личност родена во вашиот знак и дека ќе остварите добра комуникација.

Здравје: Чувствителни синуси.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Задоволни сте од моменталната ситуација на работа, особено на полето финансии. Долго сте работеле да дојдете до тука, и сега уживате во она што сте постигнале.

Љубов: Не ве очекуваат некои поголеми турбуленции на емотивен план.

Здравје: Внимавајте на хормоните.

РАК

Работа: Големите очекувања немилосрдно ве водат кон разочарувања. Пробајте реално да ги сфатите околностите во кои се наоѓате.

Љубов: Толку сте вљубени во својот партнер, до таа мера да сте подготвени потполно да се промените.

Здравје: Проблеми со мигрена.

ЛАВ

Работа: Ова е погрешен момент да се залетувате во нови подфати. Најдобро би било сите важни планови да ги одложите за некој друг пат.

Љубов: Многу ви се допаѓа една личност која кон вас не покажува интерес.

Здравје: Проблеми со циркулација.

ДЕВИЦА

Работа: Конечно дошло време за некои позитивни пресврти. Можно е да добиете помош во решавањето на своите проблеми на неочекуван начин.

Љубов: Една силна и личност полна со самодоверба ќе покаже интерес.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВАГА

Работа: Полека доаѓате до унапредување на кое се надевате. Продолжете да се трудите вака уште неколку месеци и ќе дојдете до целта.

Љубов: Сакате да влезете во врска која е стабилја и јавна.

Здравје: Ќе ви годи масажа, вкочанети сте.

ШКОРПИЈА

Работа:Можно е денеска да имате повеќе работа и повеќе енергија да работите, па овој ден ќе ви мине активно и успешно.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт и во кратките авантури. Не сте расположени да се врзете.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска ве очекува напната атмосфера на работа и караница со блиските соработници. Пробајте да не направите нешто нагло.

Љубов: Сте одлучиле повеќе да не го криете вашето незадоволство и сериозно да позборувате со партнерот.

Здравје: Главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Подготвени сте за големи промени и активно го инизирате нивниот почеток. Имате впечаток како предолго да сте трпеле нешто што не ви одговара.

Љубов: Помеѓу вас и личноста која ви се допаѓа, има бројни пречки.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВОДОЛИЈА

Работа: Се наоѓате на крстопат по прашање на вашата кариера и подготвени сте на предностите и на мааните на сите опции.

Љубов: Ќе минете прекрасен ден со саканата личност, исполнет со убави моменти кои двајцата долго ќе ги паметите.

Здравје: Водете сметка околу црниот дроб и бубрезите.

РИБИ

Работа: Денешниот ден не носи никакви промени. Пробате да ги спуштите своите очекувања и да ја прифатите моменталната ситуација.

Љубов: Саканата особна покажува многу недоверба кон вас поради тоа што често ве ограничува.

Здравје: Вознемирени сте и под стрес сте.