ОВЕН

Ве очекува поволен ден во текот низ кој на полето работа ќе успеете да остварите се што ќе посакате. Не сте сигурни како да ги прифатите промените кои ги приметувате кај саканата личност. Имате впечаток дека се оддалечувате. Срцеви проблеми.

БИК

Задоволни сте со се она што сте оствариле по прашањето на работа. Ве очекува период во кој ситуацијата генерално ќе биде стабилна. Потребно е повеќе разбирање од саканата личност. Стомачни проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Проблемите кои сте ги имале, ги решавате со помош на соработниците. Ситуацијата ви се менува кон подобро. Препуштете и на симпатијата подобро да ве запознае и да развиете длабок однос. Наскоро е можна врска. Болки во грлото.

РАК

Очекувајте позитивни случувања на полето работа. Конечно, остварувате некои важни контакти на ова поле. Можно е да сте почнале да се оддалечувате од партнерот кој го покажува своето друго лице. Зголемен апетит.

ЛАВ

Ако доволно се потрудите, ќе успеете да ги завршите работите кои ги сметате за важни. Нежност и романтика ви се потребни во односот со саканата личност, за вашата врска да остане добра.Проблеми со вртоглавица.

ДЕВИЦА

Наскоро ќе ви се укаже шанса за нова соработка која доаѓа преку препорака. Ќе ви се пружи можност да ја обновите комуникацијата со личноста од минатото кон која не сте рамнодушни. Несоница.

ВАГА

Генерално денот ви е поволен кога е во прашање раобтата, и лесно може да го остварите она што го сакате. Одлично се сложувате и немате проблеми со комуникацијата со личноста која ви значи. Внесувајте повеќе витамини и минерали.

ШКОРПИЈА

Ќе се потрудите подобро да се организирате, затоа што ситуацијата на ова поле не ви е сјајна. Избегнувајте караница со партнерот. Можно е двајцата да сте наклонети кон претерување. Чувствителни сте на поле на здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Лесно доаѓате до нови прилики за работа. Подготвени сте да се впуштите во мали ризици денеска. Убаво се сложувате и искрено се сакате, па односот со партнерот ви е добар. Очекувајте поволен период. Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Ќе имате шанса да се свртите кон нови соработки и прилики и да ја проширите својата работа на некој начин. Пред вас се нови компликации со саканата личност, кои нема лесно да ги надминете. Водете сметка околу исхраната.

ВОДОЛИЈА

Можно е да сте малку разочарани од работната ситуација во која се наоѓате. Имате недостаток. Конечно ќе најдете компромис со личноста која ви значи. Вашата врска, сепак, може да се спаси. Посетете лекар поради контрола.

РИБИ

Расположени сте за нови случувања и подготовени сте да остварите нови контакти кои ќе ви бидат значајни. Поволен е ден за нови познанства ако сте слободни. Може да очекувате убав ден. Наклонети сте кон вирусни инфекции.