ОВЕН

Ве чека генерално стабилна ситуација на ова поле. Знаете добро на што сте. Емотивно сте незадоволни во овој период, и не ви е лесно да ги признаете грешките кои самите сте ги правеле. Не јадете храна со непознато потекло.

БИК

Денешниот ден може да ви донесе некои препреки и проблеми. Големи кочници се пред вас. Потребно ви е многу трпение за да дочекате саканата личност да ви се отвори и да ги покаже чувствата. Вртоглавица.

БЛИЗНАЦИ

Време е конечно да ги покажете своите способности и да се посветите на остварување на своите амбиции.Ако сте во брак, саканата личност не ви е доволно посветена и полека доаѓа до заладување на односите. Ќе ви годи опуштање со пријателите.

РАК

Можно е да не ви годи атмосферата која владее во работното опкружување и се почесто размислувате за заминување од работата. Разочарани сте од вашиот партнер. Ви се чини дека не е искрен. Психосоматски проблеми.

ЛАВ

Поволен е денот за промени кога е во прашање работата. Ве очекува фаза во која ќе имате некои проблеми. Можно е да не ви е лесно да бидете сосема искрени кон саканата личност. Кичмата ви е слаба страна.

ДЕВИЦА

После долго време би можеле да дојдете до задоволувачка работна ситуација. Подготвени сте да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Вашиот однос полека се менува на подобро. Водете сметка околу крвниот притисок.

ВАГА

Потрудете се да бидете посветени на својот работен план и своите цели, ако сакате навистина да ги остварите. Саканата личност ќе ви покаже дека искрено и значите и дека е подготвена за брак. Избегнувајте напрегање.

ШКОРПИЈА

Немате доволно трпение па импулсивно реагирате во ситуациите кои би можеле да ви ја оштетат работната репутација. Иако меѓу вас и саканата личност доаѓа до оддалечување, тоа можете да го решите. Алергии.

СТРЕЛЕЦ

Ќе бидете под голем стрес затоа што не сте во можност своите работни планови да ги спроведете во дело. Можно е да имате мали пречки со личноста која ви значи. Покажете малку повеќе трпение. Променливо здравје.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате среќни околности на полето работа. Пред вас е поволен период за остварување успех.Односот со партнерот не ви е доволно добар и размислувате за прекин. Малаксаност.

ВОДОЛИЈА

Доколку се занимавате со приватна работа, ве очекува период на голем успех. Пред вас се среќни околности.Вашиот однос со саканата личност би можел да биде нестабилен. Комуникацијата не е доволно искрена. Чувствителна бешика.

РИБИ

Посветете се малку повеќе на својата работа ако сакате да остварите подобри резултати. Многу работи зависат само од вас. Можно е да уживате во позитивната атмосфера со саканата личност. Судбината ви е наклонета. Респираторни инфекции.