ОВЕН

Доколку денеска склопите некаков договор, подоцна би можел да се менува. Партнерот ви е посветен и уживате во убавиот однос со него. Љубовната страна ви е максимално исполнета. Наклонети сте кон алергии.

БИК

Очекувајте дека ќе успеете да дојдете до разрешување на ситуација која ве мачи на ова поле. Немате доверба во партнерот и вашата врска полека но сигурно доаѓа до сериозна криза. Внесувајте повеќе витамини.

БЛИЗНАЦИ

Среќни околности ве очекуваат. Ќе успеете да го остварите она што сте го имале во план врзано за работа. Не ви е поволен денот за љубов. Ако сте во врска, би можеле да имате несогласувања со партнерот. Имате многу енергија.

РАК

Давате се од себе да бидете рационални кога носите нови работни одлуки. Немојте да подлегнувате на емоции. Можно е вашата недоверба кон саканата личност да носи голем раздор во вашиот однос. Проблеми со уринарниот тракт.

ЛАВ

Ако сакате да постигнете работен успех, потрудете се да покажете дека сте подготовени вредно да работите.
Можно е да се решите да ја прекинете врската од која не сте задоволни. Трпението не ви е силна страна. Нервниот систем ви е чувствителен.

ДЕВИЦА

Имате многу добри можности за промена на полето работа. Ве очекува поволен период. Посакувате врска во која ќе имате искрена и двострана љубов со партнерот. Ја барате вистинската љубов. Водете сметка за болки во грбот.

ВАГА

Имате поддршка да ги остварите работните цели кои ви се важни. Очекувајте дека ќе успеете во своите намери на ова поле. Подготвени сте да ги покажете на својот партнер своите искрени чувства. Ќе во годи физичка активност.

ШКОРПИЈА

Избегнувајте поголеми вложувања или ризици затоа што би можеле да имате загуби во текот на денешниот ден. Покажете и ја на саканата личност својата подготвеност да се посветите во вашиот однос. Избегнувајте алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Очекувајте мал конфликт со надредените. Денешниот ден не ви е добро поставен за работа. Се чувствувате осамено и не ви е лесно на ова поле да остварите познанство со некој кој ви одговора. Чувајте ги бубрезите.

ЈАРЕЦ

Имате доста обврски пред себе и не ви е нималку лесно да се организирате на вистинскиот начин за да завршите се на време. Ако сакате да остварите некое ново познанство, потребно е да бидете малку поотворени. Имунитетот ви е слаб.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате компликации по ова прашање во следниот период. Многу работи ве оптоваруваат. Сосема неочекувано доаѓате до запознавање со личност чија близина во вас буди надеж. Проблем со аритмија.

РИБИ

Време е поинаку да ги поставите вашите приоритети и да се подготвите за период на промени. Саканата личност покажува дека е подготовена да ви тера инает до крајни граници, што нималку не ви се допаѓа.Не се изложувајте на голем напор.