Здравствените власти ќе предложат полицискиот час за време на престојниот викенд да почне во 19 часот, а да заврши во 05:00 часот следниот ден, објави на денешната прес конфернција министерот за здравство, Венко Филипче.

Како што кажа тој, предлозите ќе бидат поднесени на денешната седница која што ќе започне во 16:00 часот.