Ознака: дебар

Во Дебар веќе три недели не е регистриран нов случај на Ковид-19

Дебарската општа болница доби нова пратка со 1300 дози вакцини

Здравство 4 години ago

Бројот на заразени во Дебар се зголемува, денес регистрирани шест нови случаи

Здравство 4 години ago

Во Дебар 36 лица се позитивни на коронавирусот

Здравство 4 години ago

Во ГОБ „8 Септември“ ќе се хоспитализираат пациенти со коронавирус ако имаат потреба од други интервенции

Здравство 4 години ago

Строго забранет излез од Дебар и Центар Жупа по прогласувањето на кризна состојба

Здравство 6 години ago

Прогласена епидемија на морбили во Дебар, масовните собири да се намалат апелираат надлежните!

Здравство 6 години ago

Расте бројот на заразени со морбили во Дебар – Ќе излезе ли епидемијата од контрола?

Здравство 6 години ago

Бројот на заболени од Морбили секојдневно расте, министерот Филипче, гледа да намести тендери, тоа е приоритетно, здравјето на децата во втор план!!!

Здравство 6 години ago

Епидемија на морбили во Дебар – Со мали сипаници заразени 17 лица