Ознака: хрватска

Хрвтска се соочува со нов бран на позаразни подваријанти на коронавирусот

Во Хрватска е откриен првиот случај на „флурон“

Здравство 9 месеци ago

Поради новиот сој на коронавирусот, Хрватска носи посебни одлуки за ограничување

Здравство 9 месеци ago

Во Хрватска за 24 часа се заразиле 4443 лица со Ковид-19, а 50 починале

Здравство 9 месеци ago

Во Хрватска е регистриран првиот случај на делта плус сојот на коронавирусот

Здравство 10 месеци ago

Невакцинираниот медицински персонал во Загреб денеска излезе на протест

Здравство 11 месеци ago

Од денеска во Хрвтаска се продолжува времетраењето на сертификатите за вакцинација

Здравство 1 година ago

Хрватска ќе воведе Ковид-пасоши пред почетокот на туристичката сезона

Здравство 1 година ago

32 годишна родилка почина од коронавирус во Хрватска

Здравство 2 години ago

Хрватска денеска бележи најголем број на новозаразени