Ознака: мз

МЗ апелира граѓаните да ги почитуваат следниве општи препораки за заштита на здравјето поради високите температури

Од Ковид-19 се заразиле нови 126 случаи, а 19 се реинфекции

Здравство 3 месеци ago

Светскиот ден на здравјето матичните лекари го одбележаа со протест пред министертвото за здравство

Здравство 3 месеци ago

Од утре започнува караванот за антиковид вакцинација низ Македонија

Здравство 4 месеци ago

МЗ започнува со организиран скрининг за рана детекција на рак на грло на матка

Здравство 5 месеци ago

Рекордни 2341 нови заболени од Ковид-19 се регистрирани денеска во Македонија

Здравство 6 месеци ago

Шест месечно бебе кое починало пред 10 дена, денеска е пријавено во извештајот на ИЈЗ

Здравство 6 месеци ago

МЗ ја објави анализата на вакцинирани од позитивни случаи за период од пет месеци

Здравство 6 месеци ago

МЗ информира дека регистрирани се 33 позитивни пациенти на сојот Омикрон

Здравство 6 месеци ago

Во Македонија во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 280 нови заболени и 10 починати од Ковид-19