Ознака: протести

По масовните протести, Кина ги ублажува строгите анти-ковид мерки

Во Шангај денеска избувнаа протести поради мерките за спречување на Ковид-19

Здравство 3 години ago

Руските власти се откажаа од воведување на ограничувањата за невакцинираните граѓани

Здравство 3 години ago

Францускиот претседател навести можност некој пациент да не ја добие потребната нега, ако лекарите помагаат на друго лице

Здравство 4 години ago

Велес со енормно загадување и во лето, денеска беа измерени дури 921 ПМ честички над дозволеното

Социјала 6 години ago

Доста лаги и ветувања: Вработените во „Еурокомпозит“ ќе кампуваат пред Влада се’ до исполнување на ветувањата

Социјала 6 години ago

„Еурмакс ресоурсис“ : Рудникот е безбеден, нема да користиме цијанид и сулфурна киселина

Социјала 6 години ago

МНР ги предупредува македонските граѓани кои денеска патуваат во Грција да бидат внимателни поради масовни протести