Ознака: србија

Wine Garden 2022 – Винска оаза во најубавата градина во Белград

Ковид мерките се укинуваат и во неколку земји од регионот

Здравство 10 месеци ago

Епидемиолошката состојба во Србија не стивнува, се зголемува и бројот на смртни случаи во земјата

Здравство 10 месеци ago

Денеска е потврден прв случај на „стелт омикрон“ во Србија

Здравство 10 месеци ago

Антивирусниот лек Паксловид пристигна во Србија

Здравство 1 година ago

Кризниот штаб во Србија донесе одлука учениците да не одат на училиште

Здравство 1 година ago

Здравствениот систем во Србија е под голем притисок, четири деца се на респиратор

Здравство 1 година ago

Кон: „Моторот“ на секоја респираторна епидемија се колективите како училиштата и клубовите

Здравство 1 година ago

Србија се наоѓа на прво место во Европа според бројот на нови случаи на коронавирус

Здравство 1 година ago

Српските медиуми денеска објавија рекорден број на заразени од Ковид-19