Во пожар во стан во Штип изгоре 30 годишно момче, дознава ТВ21. Според првичните неофицијални информации причина за пожарот било вклучено грејно тело.

За во текот на денешниот ден се најавуваат повеќе инфромации. На терен излезени се екипи на Противпожарната единица, брза помош и полиција, а врз телото на момчето наредено е да се изврши обдукција.

За 24 часа ова е трета жртва во пожарт, откако вчера во пожар во Шутка загинаа две малолетни деца.