Еликсир од рен, мед, лимон, цимет и ѓумбир, ја подобрува меморијата за 80% и го топи килограмите.

Кога го земате овој еликсир, функциите на вашиот мозок се подобруваат, вклучувајќи го и видот и слухот. Клучна состојка е ренот, кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор.

Ренот го стимулира метаболизмот, го елиминира заморот и го промовира развојот на добри бактерии во стомакот.

Подготовката е брза и лесна, со ефекти видливи за неколку дена.
Состојки: 125 гр рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет и парче ѓумбир (околу 2 см).

Подготовка: Во блендер, изрендајте го ренот и ѓумбирот. Исцедете го сокот од лимон, додајте го во блендер, промешајте и додадете цимет и мед. Потоа ставете го во стаклена тегла.

Употреба: Земајте по една лажица два пати на ден пред оброкот и ако вежбате, пред тренингот. Вежбајте го ова во текот на 3 недели и ќе видите резултати!