Ако сте претерале со хранта, чувстувате болка во стомакот и надуеност, ова е вистински рецепт за вас. Подгответе освежителен напиток кој ќе ве ослободи од непријатните симптоми на надуеност, а постепено и ќе ви ги топи килограмите, и ќе имате рамен стомак.

Напиток од краставица и ѓумбир.

Состојки:

-2 литри вода

-1 лажица рендан свеж ѓумбир

-1 краставица средна големина исечена на крукчиња

-12 листови нане

Во голем стаклен бокал или шише со широко грло ставете ги наведените состојки. Прелијте ги со вода и оставете ги преку ноќ во фрижидер.Добиениот напиток пијте го цел ден кога ќе почувстувате жед.