Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалија за 0,5 денари.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство остана иста како пред две недели, односно изнесува 37,50 ден/лит.