ОВЕН

Работа: Може да се надевате на позитивни пресврти кои ќе ви донесат нови работни шанси.

Љубов: Ве очекува интересна комуникација со личност која ќе покаже дека сака повеќе од пријателство со вас.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

БИК

Работа: На полето работа ќе имате некои мали проблеми со своите соработници, па водете сметка.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате емотивни дилеми. Можно е да не ви е лесно да донесете одлука.

Здравје: Чувајте се од настинки.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да размислувате околу тоа да почнете сопствен бизнис кој би можел убаво да ви тргне.

Љубов: Денеска сте многу емотивни и чувствителни, па од партнерот барате да ви посвети многу внимание.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

РАК

Работа: Не сте доволно концентрирани и лесно грешите на работа. Можно е да ви е потребно повеќе време да се прилагодите.

Љубов: Ако партнерот на некој начин ве повредил, пробувате да му простите за врската да продолжи.

Здравје: Можна вртоглавица.

ЛАВ

Работа: Имате многу амбиции. Подготвени сте да се посветите на работа за да ги остварите своите цели.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека не е сигурна во своите чувства. Односот со неа лошо влијае на вашето его.

Здравје: Уморни сте.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е поволен ден за работа. Ве очекува прилика да остварите нови контакти на ова поле.

Љубов: Поранешната љубов сака да се врати, но ќе и дадете до знаење дека немате исти чувства како претходно.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВАГА

Работа: Можни се мали несогласувања на работа. Поведете сметка да не правите големи грешки.

Љубов: Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со странство. Можна врска на далечна.

Здравје: Посетете стоматолог.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да не успеете да ги остварите сите планови на работа. Пред вас е период кој носи компликации.

Љубов: Не сте задоволни од самотијата. Подготвени сте за нова љубов и промени.

Здравје: Внесувајте помалку мрсна храна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е поволен период да се занимавате со организација на работните планови во иднина.

Љубов: Имате проблеми со саканата личност и комуникацијата секој ден ви е напната.

Здравје: Проблеми со здравјето имате.

ЈАРЕЦ

Работа: Време е да се позанимавате со работи кои чекаат на вас. Имате многу нерешени работи.

Љубов: Односот со саканата личност ви е нестабилен. Потрудете се да покажете волја да работите на проблемите.

Здравје: Бубрезите ви се слаба точка.

ВОДОЛИЈА

Работа: Преоптоварени сте од обврски и очекувате нечија помош, но можно е денеска нема да ја добиете.

Љубов: Тежок ви е периодот и не сте задоволни. Осаменоста почнува се повеќе да ве оптоварува.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

РИБИ

Работа: Ќе се укаже шанса да напредувате и да ги остварите амбициите кои ги имате од порано.

Љубов: Нагло ќе дојдете до проблемите во односот со брачниот партнер кој покажува дека е незадоволен во вашиот однос.

Здравје: Срцето би можело да ви биде слаба точка.