ОВЕН

Работа: Можно е да не сте сигурни дали да ја прифатите новата понуда која ви се укажала денеска.

Љубов: Можно е да сте оптоварени со нови емотивни одлуки и често ви се чини дека партнерот очекува премногу.

Здравје: Проблеми со несоница.

БИК

Работа: Може да очекувате поволен ден кој ви носи разрешување на некои проблеми.

Љубов: Пред вас е интересна средба со личност кон која имате силни чувства.

Здравје: Не би требало да има проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работни промени во доаѓаат. Имате голем број на обврски и не ви е лесно добро да се организирате.

Љубов: Можно е да замерувате на вашиот партнер за многу работи. Не ви е поволен ден за љубов.

Здравје: Ќе ви годи малку да се одморите.

РАК

Работа: Може да ви се укаже шанса да соработувате со некоја личност која е поврзана со странство.

Љубов: Очекувајте интересни шанси кога е во прашање љубовта. Подготвени сте за нова врска.

Здравје: Генерално добро.

ЛАВ

Работа: Не ви е претерано поволен ден. Кога е во прашање работата, може да имате проблеми.

Љубов: Ве очекува поволна ситуација за љубов. Со саканата личност делите искрени и силни взаемни чувства.

Здравје: Проверете го холестеролот.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат мали промени на полето заработувачка во следниот период. Можно е малиот прилив на пари да ве загрижува.

Љубов: Пред вас е период кој може да донесе нови прилики и додворувања на ова поле.

Здравје: Полни сте со енергија.

ВАГА

Работа: Можни се несогласувања во односот со соработниците. Атмосферата во работното опкружување не ви годи нималку.

Љубов: Немате време за саканата личност која ви замерува.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е денеска да влезете во некои мали расправии со соработниците на ова поле.

Љубов: Имате впечаток дека дошло време за промени. На ова поле важни одлуки се пред вас.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Иако на прв поглед изгледа дека работите ви одат како подмачкани, ако длабокот анализирате ќе видите дека постојат проблеми.

Љубов: Пред вас е прилика да се впуштите во врска со личност која има силни и длабоки чувства.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, подготвени сте да правите неопходни промени на ова поле.

Љубов: Повремено се сомневате во своите емоции и често имате потреба за оддалечување од саканата личност.

Здравје: Мали проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува работна комуникација и договор кој може да биде многу значаен на долги патеки.

Љубов: Ново познанство кое ви се случило ви носи позитивни промени.

Здравје: Внимавајте на синусите.

РИБИ

Работа: Доаѓате до мали проблеми на поелто работа, но со трпение и упорност ќе успеете се да решите.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност не може да најдете компромис. Следниот период не ви е наклонет.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.