Облечете се убаво, еве какво ќе биде времето за Божиќ

За време на Божиќните празници времето ќе биде студено, но без врнежи. На Бадник ќе дува засилен северен ветер. Утринските температури ќе бидат многу ниски и ќе се симнат до…

За време на Божиќните празници времето ќе биде студено, но без врнежи. На Бадник ќе дува засилен северен ветер.

Утринските температури ќе бидат многу ниски и ќе се симнат до -10 степени, а дневните ќе се искачат максимум до шестиот степен.

Повремени врнежи од снег се очекуваат во недела кога ќе дува исто така засилен северен ветер.


Related Articles