Овој природен лек мошне брзо ќе ве ослободи од проблемот со воспалените синуси

Воспаленијата на синусите се особено чести. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија. Иако вообичаено проблемите со синусите треба да се лечат со антибиотици, сепак…

Воспаленијата на синусите се особено чести. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија.

Иако вообичаено проблемите со синусите треба да се лечат со антибиотици, сепак постојат и домашно подготвени лекови кои можат да ни помогнат.

Ова е природен лек кој мошне брзо ќе ви помогне да се ослободите од ваквиот проблем.

Потребни состојки:

1 мала шолја мед

1 мала шолја лимон

6 главици ротквици

1 кромид

5 чешниња лук.

Начин на подготовка:

Измијте го зеленчукот добро, а потоа исецкајте ги на мали парчиња.

Ставете ги сите состојки во блендер и миксирајте додека смесата не се соедини, односно додека не добиете хомогена смеса. На крајот, ставете ја во стаклен сад и чувајте ја во фрижидер.

Се препорачува 2 супени лажици дневно.


Related Articles