Регистрирани првите два случаи на коронавирус во Русија

Во Русија денеска се регистрирани првите два случаи на заразени со новиот коронавирус, соопшти заменик премиерката Татјана Голикова. Како што соопштуваат од Москва, станува збор за двајца кинески државјани, а…

Во Русија денеска се регистрирани првите два случаи на заразени со новиот коронавирус, соопшти заменик премиерката Татјана Голикова.

Како што соопштуваат од Москва, станува збор за двајца кинески државјани, а случаите се регистрирани во Трансбајкалскиот и Тјуменскиот регион, пренесе Тасс.

-Тие се наоѓаат под строг надзор. Изолирани се и им се укажува неопходната помош. Двајцата се кинески државјани, изјави Голикова.


Related Articles