Совршен рецепт за солени мафини

СОСТОЈКИ:

200 грама брашно
3 јајца
1/1 прашок за пециво
1/2 тиквички исечкани на коцки
100 гр сирење
1 помала пиперка
3 кисели краставички исечени на коцки
малку кашкавал
200 мл јогурт
30 мл масло
малку сол

Подготовка: